וורדפרס היא אחת ממערכות ניהול תוכן הנפוצות ביותר. המערכת תוכננה במקור לצורך ניהול בלוג עצמאי, אך עד מהרה התברר כי טמונות בה אפשרויות רחבות יותר לניהול תוכן. מערכת וורדפרס מאופיינת בממשק קל וידידותי, קלות התפעול והאפשרות לעבודה עצמאית ללא צורך בפנייה לאנשי מקצוע לצורך ניהול תוכן האתר. באמצעות המערכת ניתן לבנות אתרים בקלות, לערוך אותם במהירות, ללא הוצאות וללא טרחה. כמו כן, בגלל ההיסטוריה של וורדפרס כמערכת לניהול בלוג, האינטראקציה עם הגולשים היא מודול מאוד מפותח בה, מה שמוסיף לאתר תוכן נוסף, המשתנה ומתעדכן בשוטף.

וורדפרס מופצת בחינם, והקוד שלה פתוח. וורדפרס מאפשרת לבנות אתר באופן עצמאי תוך שימוש בתבניות וורדפרס קיימות, לרבות תבניות וורדפרס בעברית. קיימים אתרים שלמים בהם ניתן להוריד תבניות וורדפרס בעברית ולחסוך את תהליך ההקמה, כל מה שצריך זה למצוא את התבנית המתאימה. כאשר מדובר בעסק, מומלץ בכל זאת להתיעץ עם איש מקצוע בנוגע למבנה האתר על מנת לקבל תוצר אופטימלי.

האתרים להם וורדפרס יכולה להעניק פתרון מקיף הם אתרים מבוססי מלל, כגון בלוגים ורשתות בלוגים, פורטלי תוכן, חנויות וכדומה. וורדפרס מאפשרת לנהל אתרים מרובי שפות, לבנות ולנהל בסיס נתונים ו/או רשימות תפוצה. האתרים שנבנו בוורדפרס נחשבים לידידותיים לגוגל, מה שתורם רבות לקידום האתר. הוורדפרס לא תוכננה לכך באופן מכוון, אך הפשטות של המערכת מקלה על הרובוטים של מנועי החיפוש בקריאת האתרים, והאתרים זוכים לדירוג גבוה.

בנוסף לפשטות והקלות ההפעלה, ולתבניות עיצוב של וורדפרס, ניתן לציין כיתרונה הגדול את ההרחבות הרבות, בקוד פתוח ובחינם. השקיפות הזאת והתפוצה הרבה לה זכתה וורדפרס בשנים האחרונות מקלות על העבודה בה, ומאפשרות לקבל תמיכה באינטרנט באתרים רבים ובחינם.

לסיכום, למערכת וורדפרס יתרונות רבים, כגון הממשק הנוח והפשוט שלה, האפשרות להקים ולנהל אתרים ללא התערבות של אנשי תכנות, תבניות עיצוב בעברית ובשפות אחרות, שקיפות ופתיחות של המערכת ושל ההרחבות שלה, הפופולריות שלה והידידותיות אל מנועי החיפוש. מערכת וורפדרס הופכת להיות יותר ויותר פופולרית ככל שיותר אנשים פרטיים ובתי עסקים מבקשים להקים אתרים חדשים, ומחפשים את התשתית הנגישה והנוחה ביותר לניהולם.

Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedIn