מערכת ניהול תוכן בשם וורדפרס פותחה על ידי מאט מולנווג, והופיע לראשונה בשוק בשנת 2003. מערכת וורדפרס נועדה להקמה וניהול של אתרים עתירי מלל, למשל בלוגים ותכנים כתובים אחרים. המערכת מוכרת כידידותית מאוד, בשל שימוש בתבניות וורדפרס, ומאט מולנווג טוען שזאת בשל כבודם של המפתחים לזמן של אנשים. כנראה שכבוד לזמנם של המשתמשים הוא המוטו של צוות הפיתוח של וורדפרס. שאיפתו (המוצהרת לפחות) של הצוות היא שאתר וורדפרס לא יהיה מקור לבעיות עבור בעליו: לא יידרשו ביקורים של מתכנת לתיקון תקלות, האתר לא ייתקע, והמשתמש ייהנה מעבודה חלקה ומהירה.

מה שמייחד את מערכת וורדפרס הוא היעוד שלה – לאתרים שמציגים לרוב תוכן כתוב, כלומר טקסטים, ומעט יחסית גרפיקה. אתר שאליו מוזנים באופן תדיר נתונים כתובים, כגון כתבות, מאמרים, תגובות של גולשים וכדומה, מתאים להיות בנוי ומנוהל במערכת וורדפרס.  יחד עם זאת, נכון לעכשיו אתר וורדפרס יודע לעשות הרבה יותר מאשר הזנת תוכן כתוב. תבניות וורדפרס מאפשרות לבחור מבנה ועיצוב מתאים ללא צורך לבנות את האתר מאפס. לאתרים בעברית מתאים שימוש בתבניות וורדפרס מיוחדות בעברית, וחשוב לציין כי חלק מתבניות וורדפרס בעברית ניתנות להורדה בחינם. השימוש בתבניות וורדפרס בעברית הוא נוח ויעיל, וחוסך טרחה רבה עם טקסטים הכתובים מימין לשמאל.

יתרון נוסף של מערכת וורדפרס הוא שאתר וורדפרס נקרא היטב על ידי מנועי החיפוש וקל לקדמו בתוצאות החיפוש. הקוד של מערכת וורדפרס פתוח  (שלום לחובבי לינוקס), וניתן להתקין אותה על מרבית השרתים. במערכת וודרפרס אין סטיות בין מה שאתה רואה לבין מה שהדפדפן קורא. עריכת שינויים היא פשוטה ויכולה להיעשות בתדירות גבוהה.

לסיכום, מערכת וורדפרס נועדה לשרת את המשתמשים ולחסוך את זמנם. השימוש בתבניות וורדפרס, בעברית או באנגלית, הוא קל ונוח, ומאפשר לבעל האתר להימנע מהמצאת הגלגל. המערכת הינה שקופה, הקוד פתוח, התקשורת בין המערכת לבין הדפדפן היא טובה. כל אלה מאפשרים למשתמש עבודה מהירה, נוחה ויעילה.

Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedIn